Tisková konference s Nadalem (19.05.2012)

2. června 2012 v 17:50 | ¡Vamos Rafa! | Deryn |  Interview with Nadal

Řím, Itálie
by ATP Staff | 19.05.2012
Sobota 19. květen 2012
Rozhovor s: Rafael Nadal

Také gratuluji ke tvé výhře. Hraješ velmi dobře. Jaký byl rozdíl mezi 1. a 2. setem?
Nadal: V prvním setu bylo neuvěřitelné, jak David nastavil zápas úžasným rytmem, agresivním a dlouhým. Jeho pohyby byly neuvěřitelně dobré a tak jsem zabral co nejvíce, dal to na 3-3 a další věc, o kterou jsem se snažil, bylo tohle skóre udržet hodně podobné, když hrál na začátku zápasu, snažil jsem se soustředit na servis uvedený stejným skóre - po prvních 7 her zápasů je hra více si rovna - předtím to nebylo.

David hrál agresivně v Barceloně. Hrál více agresivně, než kolik dnes?
Nadal: Ano - myslím, že kvalita tenisu, v první řadě hry, byla v mnohem větší míře než v Barceloně, a to byl můj pocit, měl jsem včera fantastický zápas, a tak jsem to nehrál moc dobře proto, že se to nedalo. Jeho střela byla dobrá a agresivní a já neměl čas trefit do míče za normálních podmínek a všechny míče, které byly ním poslány, byly agresivní a velmi obtížné.

Můžeš nám říci o spokojenosti být tady v Římě ve finále?
Nadal: Nejlepší věcí, zřejmě po fantastické době v Barceloně a Montecarlu, je nadále hrát v antukovém turnaji, a poté ve finále bez ztráty setu, je to něco fantastického a já jsem šťastný. Hrát a vyhrát 2 turnaje a hrát ve finále tohoto turnaje.. Zítra bude obtížné a důležité utkání a důležitý zápas... ale pokud nebudu mít zítra rytmus... Můžeme zapomenout na turnaj v Madridu - to není antuka. Cítím se fantasticky po celou tu dobu. Řím je pro mě důležitý turnaj a jsem tu posedmé, tohle bych si nedovedl představit před několika lety. Jsem psychicky spokojený s prvním setem, no soustředil jsem se, když jsem tam byl, snažil jsem se čekat na okamžik a ve druhém .. byl jsem trochu unavený.

Poté, co jsi vyhrál první set ……… neslýchané…….
Nadal: Ve druhém kole nemůžete myslet na finále, dřív než v sobotu odpoledne a měl jsem pocit, že prostě budu ve finále, ta myšlenka je dobrá, někdo bude dobrý, zítra budu hrát co nejlépe a doufám, že budu mít své šance.


Ptal jsi se na televizi tento večer, abys mohl vidět Novaka proti Rogerovi nebo sledovat na TV fotbal?
Nadal: Myslím, že neuvidím tenis v mém hotelu. Nemám terlevizní kanál. Nemám televizní kanál, no rád bych se podíval trochu na fotbal, no mám zde svou rodinu, je tady má matka a sestra, dnes nemusíme jít na večeři. Lepší je jít ven a trochu se uvolnit - dnes to bylo těžké a zítřek taky.

Hrál jsi hodně tenis v posledních 2-3 měsících. Jak je na tom po fyzické stránce vaše koleno?
Nadal: V únoru na Mallorce jsem byl cvičit a hrát v Montecarlu a Barceloně, koleno bylo dobré, když jsem fit a cvičím a soutěžím, jen myslím na míč a běžím proti soupeři - to je první věc, kterou musím udělat, tenis si užívám. Uzavřít sezónu dobrým závodem, je jen velmi málo místa v top 3 a já jsem rád, že jsem součástí skupiny, zítra nastane velké finále (20. květen), poslední rok byla vynikající sezóna, nejde nutně o výsledky, no cítil jsem se trochu unavený než je u mě obvyklé, a tak zítra… .

Předtím jsi řekl, že opravdu nemáš jedno, kdo si zítra zahraje, protože je někdo velkým soupeřem. V případě, že vyhraješ turnaj, je mnohem důležitější porazit Djokoviče, jak jsi ztratil 2 doby vůbec poprvé na antuce a pak ho na antuce porazil, nebo důležitější porazit Federera?
Nadal: Mám jiný pohled na soutěže a sporty, pro mě důležitá věc je vyhrát titul a ne proti Djokovičovi nebo Federerovi, je pro mě důležitější vyhrát Řím. Pokud bych vyhrál proti Rogerovi, byla by to fantastická hra. Vyhrát proti Novakovi také - je to nejfantastičtější hráč zároveň s Federerem …… Nejspíš je důležitý turnaj a to vychází z mého srdce a říkám to vám.

Hovořil jsi o prvním setu, ale ne o tom druhém. Řekl jsi, že tvůj výkon .. byl nejlepším zápasem v letošním roce. Druhý set byl lepší?
Nadal: Po hře 1 hodiny a 30 minut ve druhém setu za poraženým je těžkým druhým setem, začal jsem druhý set se stejnou rozhodností jako na začátku hry a on ztratil svou intenzitu a trochu psychiky, tak jsem šel na 7-6 a pak 30 a on dál, pak se činil fantastickým úsilím a pak prohrál. S 3-1 se nedalo. Druhý set jsem hrál dobře, a když hrajete tuhle vysokou úroveň, rytmus dělá rozdíl. Mám pocit, že je to lepší, ale dnes to bylo jiné proti Berdychovi a já útočil od začátku, no nemohl jsem trefit míč, a tak jsem bojoval proti jeho bekhendu, dnes jsem neměl tu šanci a když jsem trefil míč krátce, měl mě na špatné pozici.

Máš výborný start se svým servisem - máš nějaké vysvětlení, proč tomu tak je tento týden?
Nadal: Nezapomeňte na mé dvojité chyby …….. víte, že je důležitý servis, mít dobrý servis - pro všechny, ne jen pro sebe sama, takže pokud to dobře naservírujete, jako dnes proti nejlepšímu hráči na světě a začnete ztrácet servis, jste zvyklí vyhrát zápas na jistotu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama