Rozhovor s Rafou – 31. 5. 2012

6. června 2012 v 17:19 | ¡Vamos Rafa! | Deryn |  Interview with Nadal

Jaký je tvůj pocit z míčků oproti loňskému roku, které používáš v letošním roce? Je to pomalejší nebo rychlejší? (týká se odpalu míčků a jeho rychlost, pozn.) Jak to vyhovovalo tvé hře?
Rafael Nadal: Vždycky záleží na podmínkách. Dnes jsou míčky pomalejší, než v předchozích dnech, kdy je tam tepleji, záleží na povětrnostních podmínkách, ne? Ale míček byl velmi, velmi rychlý. Myslím si, že je míček o něco pomalejší, než v loňském roce, ale ne o moc. Podle mého názoru to závisí pouze na podmínkách.

Zdálo se mi, že dnes se dav opravdu zahřál na tvou podporu po celou dobu, nebylo tomu stále v Paříži. Jak ses dnes cítil? Měl jsi pocit, že je dav za tebou?
Rafael Nadal: Líbí se vám hodně tento druh historie, ne? Ne, ne, ne, neřeknu vám to. Řeknu vám, že (Ukazuje na celou místnost a usmívá se.)
Dav byl skvělý téměř vždy, ne? Je to tak. Dnes dav nebyl vyjímkou. Tenis si užíval a podporoval ho, podporoval mě, podporoval soupeře, když odpálil míček dobrou střelou.

Mám teď otázku směřující k Facebooku a Twitteru. Jsi to ty, kdo dává novinky na Facebook? Jak důležité je pro tebe mít tuhle interakci se svými fanoušky?
Rafael Nadal: No, pro mě je to skvělé, ne? Pro mě je skvělé mít, víte, kontaktní deník s fanoušky. Je to něco, co jsme před několika lety neměli šanci udělat. Posledních pár let, a to zejména v posledních dvou letech, děláme víc a víc. Takže jsem velmi šťastný. Je to dobrý způsob, jak být blíže k fanouškům.

Jestli tady ještě budeš i v neděli, jak plánuješ oslavit své narozeniny?
Rafael Nadal: Kdy mám narozeniny? Ne, ne, ne, nevím jaký bude den.

Je to v neděli.
Rafael Nadal: V neděli? Tak to jsem chtěl hrát v sobotu... Ach já nevím, ne? Je obtížné slavit narozeniny, myslím dobré narozeniny, když jste v polovině turnaje, ale jistě, chtěl jsem jít na večeři s týmem. Já nevím, jestli by chtěl někdo přijít z rodiny. Ještě nevím. Tak uvidíme. Důležité je, že jsem ve třetím kole a doufejme, že budu moci slavit narozeniny v Paříži, a ne na Mallorce.


Deryn: Vtipné momenty v rozhovoru :D ... Rafa je tak zabraný do hry, že sám zapomněl, kdy má narozeniny. líbí se mi, jak roztomile jeho odpovědi zní, zároveň ví, co má odpovědět a neodpovídá nesmysly (i když se tak možná někdy zdá haha!). První položená otázka je mu pokládaná často, možná až zbytečně často. Chápete proč ho tak miluju? Nevyhýbá se svým fanouškům, jak se lidé chovají k němu, on jim to oplácí stejnou mincí nebo se je snaží ignorovat. Na svém FB účtu se věnuje svým fanouškům a jsem si až jistá, že si čte každý komentář, možná neodpovídá na všechno, ale věřím, že každou část vnímá! O tom všem ale až později ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 6. června 2012 v 17:22 | Reagovat

je sympatický :)

2 R8manus R8manus | Web | 8. června 2012 v 12:14 | Reagovat

Wow, fakt super rozhovor. Závidím i to, že se ti to chtělo překládat x)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama